Boydak Enerji

Boydak Enerji Firması, bu raporlara dayanarak, Nisan Elektromekanik Enerji San. Tic. A.Ş. ve Muradiye Elektrik Üretim A.Ş. firmalarının toplam 157.95 MW’lık özel sektör projesine dahil olmuştur.
 

Proje Bilgileri

İşveren : Boydak Enerji

Durum: Tamamlandı

 

Tasarım Detayları

Kurulu Güç 700 MW

Teknik Değerlendirme

 

Proje Özeti

Prosem Mühendislik tarafından Boydak Enerji Firması’na toplam 476 MW’lık proje için müşavirlik hizmetleri verilmiştir. Müşavirlik hizmeti verilen projelerden 472 MW’lık kısım özel sektör projeleri, 4 MW’lık kısım ise firmanın özelleştirmeler kapsamında aldığı projelerdir.

Proje müşavirliği kapsamında, projelerin hidrolojik durumları güncel veriler ile tekrar çalışılmış ve hidrolik hesapları kontrol edilmiştir. Bu doğrultuda projelerin kurulu güçleri ve enerji üretimleri tekrar hesaplanmış, elektromekanik ekipman ve sistem bağlantısı ile ilgili hususlar incelenmiştir. Ayrıca projelerin detaylı maliyetleri hesaplanarak, mevcut yatırım programları ile uyumluluğu kontrol edilmiş, projelerin riskli yanları belirlenmiştir. Proje yerlerinde yapılan arazi gözlemleri ile birlikte yapılan tüm çalışmaları kapsayan proje değerlendirme raporları firmaya iletilmiştir. Boydak Enerji Firması, bu raporlara dayanarak, Nisan Elektromekanik Enerji San. Tic. A.Ş. ve Muradiye Elektrik Üretim A.Ş. firmalarının toplam 157.95 MW’lık özel sektör projesine dahil olmuştur. Özel sektör projelerinin dışında özelleştirmeden alınan projelerin de mevcut durum değerlendirmeleri ve revizyon önerileri ile ilgili çalışmalar Prosem Mühendislik tarafından yapılmıştır.